ITALSKÁ KOSMETIKA s ALOE a OLIVOVÝM OLEJEM

 

 

 

Používat krémy a přípravky obsahující Aloe Vera je celkem běžné, jak ale najít ty nejlepší? Finclub to udělal za vás. Seznamte se s novinkami, které vám nabízíme od léta 2011.

Bylinný olej, anti-aging gel nebo Aloe sprej vám pomohou i v horku zůstat krásní a svěží.italská přírodní kosmetika obsahuje certifikované, organické suroviny, které pocházejí z ekologického zemědělství

neobsahuje parabeny, alkohol ani parafín

je vyrobena tak, aby plně respektovala citlivost pokožky

obsahuje 100% přírodní Aloe Vera gel a extra panenský olivový olej

má naturální a neagresivní vůni

není testována na zvířatech

přidané konzervanty jsou minerální a hypoalergenní

je dermatologicky testována ve spolupráci s Univerzitou v Pavii (jedna z nejprestižnějších a nejstarších univerzit na světě)

 

 

ALOE VERA, starodávný lék…

 

Blahodárné působení Aloe bylo známo již před 5000 lety. Ve starověku na důkaz své účinnosti bylo Aloe nazýváno „rostlinou nesmrtelnosti“ nebo také „rostlinou zázračnou“.

Byly nalezeny důkazy o tom, že staří Egypťané, Římané a Řekové na západní straně, Asyřané, Babyloňané, Sumerové a Číňané na východní straně, stejně jako Mayové, Aztékové a Indové v „Novém světě“, znali vlastnosti Aloe. Egypťané používali Aloe k balzamování faraonů a vysazovali je před vstupem do pyramidy, aby jim rostliny ukázaly posmrtnou cestu.
Jednu z nejslavnějších vět o Aloe řekl samotný Kolumbus: „Existují čtyři nezbytné rostliny pro zdraví člověka: pšenice, víno , olivový olej a aloe. První jej nakrmí, druhá utěšuje jeho ducha, třetí mu dává harmonii a čtvrtá jej vyléčí.“

 

 

 

 

 

ROSTLINA

Aloe Vera pochází z Afriky, časem bylo rozvezeno do dalších světových oblastí s teplými klimatickými podmínkami. Původ jména je nejistý - mohlo být odvozeno z řeckého slova „alsalos“ (slaná látka - jako moře) nebo z arabského „aloe“ (tj. hořká - jako jeho chuť). Vzácná hořká šťáva teče přímo z listů Aloe Vera.LISTY

Listy jsou tlusté a masité, jejich délka se pohybuje mezi 20 až 60 cm. Pro extrakci gelu jsou použity pouze listy 3 - 4 roky staré. Tato skutečnost je velmi důležitá, neboť listy mají uvnitř slizovitý gel se speciálním a vzácným složením.

 

 

 

 

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ


Listy jsou sbírány ručně - každý je vybírán zvlášť přímo na rostlině. Poté se oplachují vodou s minerální solí, aby se odstranily případné bakterie. Vnější zelená kůra listu chrání vnitřní gel před oxidací. Je důležité začít zpracovávat listy do dvou hodin poté, co byly odděleny od rostliny – takto se v maximálním množství uchovají aktivní složky.

 

Prvním krokem je odstranění vrchní části listu a bočnice trnů, protože obsahují aloin. Druhý krok spočívá v ručním dělení vnitřního gelu od externí zelené kůry nožem (podobný postup jak při loupání ovoce). Získaný gel je nakrájen na malé kousky a předán do procesu macerace, který probíhá týden. Vše s přírodními konzervanty, dokud gel není usazený.

 

 

 

 

 

Na konci tohoto procesu se získá 100% přírodní Aloe Vera gel.

Tato skutečnost je nesmírně důležitá, protože účinnost Aloe Vera produktů závisí právě na čistotě rostlin, jejich pěstování, na metodě zpracování a způsobu konzervace.


Aloe Vera „pod lupou“  Široké spektrum účinků

 

Aloe Vera je přisuzováno, že obsahuje nejméně 160 aktivních složek s terapeutickými vlastnostmi.

Mohou být rozděleny do různých skupin:

• Polysacharidy

• Antrachinony

• Nutriční látky

Polysacharidy - nejdůležitější z nich je „acemannan“, který udržuje pleť hydratovanou  a chráněnou před vnějšími vlivy.

Antrachinony (např. Barbaloin, Emodin, Aloemodin) jsou známy pro své protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti.

 

Dalšími velmi důležitými součástmi Aloe jsou enzymy, lignin a kyselina salicylová.

Enzymy jsou proteinové látky nezbytné pro biochemické reakce probíhající v našem těle.

Lignin dává Aloe gelu vlastnost pronikat do nejhlubších vrstev pokožky. Kyselina salicylová - obsažená v Aloe ve značném množství - vykazuje silné protizánětlivé účinky a podporuje odstranění odumřelých buněk v kůži.

Aloe obsahuje i  kyselinu skořicovou, která pomáhá pokožku chránit před UV zářením, stejně jako před předčasným stárnutím způsobeným volnými radikály.

 

Aloe je rovněž zdrojem vitamínů (A, C, E, D, B), minerálů (železo, chrom, vápník, hořčík, draslík atd.) a aminokyselin.

Vitamíny jsou známé pro své antioxidační vlastnosti, regenerují a vyživují pokožku. Přítomnost minerálů je zásadní pro celkové zdraví našeho těla. Aminokyseliny jsou nezbytné pro správnou funkčnost lidského organismu, naše tělo samo produkuje 22 aminokyselin - Aloe nám dodává až 20 z nich!

 

Aloe Vera gel není tedy „jen tak nějaký“ přírodní gel, obsahuje životně důležité látky, které mají regenerační a hojivé vlastnosti. Jejich blahodárný účinek na organismus není dán jednotlivými uvedenými komponenty, ale probíhá díky celku jako takovému, který tvoří celé ALOE.

 

Jaké vlastnosti mají látky obsažené v Aloe Vera gelu?

• Povzbuzují imunitu

Mají regenerační účinky (u zranění stimulují růst kůže)

Působí protizánětlivě (v případě popálení kůže)

Pomáhají při svědění (u bodnutí hmyzem nebo kožního

podráždění)

Zvlhčují pokožku

Působí analgeticky (u zánětu kůže nebo zčervenání), podporují léčbu

Působí proti mykóze (brání růstu hub)

Omezují růst bakterií a virů

Působí antioxidačně, bojují proti stárnutí pleti

Chrání před UV paprsky

 

Vědecká literatura doporučuje používání Aloe Vera u těchto potíží:

Kožních nemocí, kožních zánětů

Akné, celulitidy, ekzémů

Horší citlivosti končetin

Stařeckých skvrn, proleženin, svrabu, bradavic

Popálenin obecně (i když byly způsobeny sluncem)

Suché a vrásčité kůže

Štípnutí hmyzem

 

Pokud jde o biologická pravidla pěstování, pak trpělivá práce s rostlinami, jejich manuální zpracování spolu s nejmodernějšími výrobními postupy dává výrobkům s Aloe Vera a olivovým olejem vysoký standard kvality.

Pro zákazníky jsou zárukou nejvyšší jakosti!

 

 

Výrobky patří do sortimentu přírodní italské kosmetiky, která neobsahuje parabeny, alkohol ani parafín, je obohacena o minerální a hypoalergenní konzervanty. Není testována na zvířatech, je vyrobena ve spolupráci s University of Pavia tak, aby plně respektovala citlivost pokožky.