GOJI KOSMETIKA ANIAN

 Goji a gránátové jablko v antioxidační kosmetické řadě - živá voda pro Vaši pleť

Goji - kustovnice čínská se používá v celé Číně staletí jako omlazující ovoce. Vzhledem se nápadně podobá šípku, sušená pak vypadá jako větší červené borůvky.Chuť plodů je však sladší než šípek a bez kyselého dozvuku. Je znám svou mnohostrannou prospěšností na lidský organizmus, a to jak v mladém, tak i pokročilém věku, přičemž nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky.
Goji rostou v úrodné půdě himalájských podhůří na středně velikých keřích. V těchto oblastech, kde jsou Goji běžnou součástí jídelníčku, najdeme obyvatelstvo s nejdelším průměrným věkem na Zemi. Tradiční čínská medicína od nepaměti považuje Goji za léčivou potravinu podporující dlouhověkost, vitalitu a sexuální potenci.
Kustovnice čínská obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek, například velké množství betakarotenu, vitamín C, B1 a B2, aktivní polysacharidy, důležité aminokyseliny včetně esenciálních aminokyselin a mnoho důležitých stopových prvků (např. zinek, selen, železo, vápník atd.)

 

Granátové jablko v kosmetice...
Základem je olej ze semene těchto jablek. Granátové jablko bylo jako elixír zdraví a krásy známé již v dávných kulturách. Pro výrobu kosmetiky je zejména důležité, že neutralizuje škodlivý efekt volných radikálů, takže napomáhá zpomalit proces stárnutí a v podstatě funguje jako přírodní antioxidant. Známé a vědecky dokázané jsou například tyto pozitivní účinky granátového jablka na lidské zdraví: snižuje krevní tlak, zabraňuje vzniku cévních usazenin, posiluje obranyschopnost při infekčních onemocněních, má proti nádorové působení, zmirňuje potíže v období menopauzy.

Produkty z granátového jablka intenzivně regenerují pokožku, chrání ji před vnějšími vlivy a napomáhají předcházet stárnutí pokožky. Kosmetika s obsahem výtažků z granátového jablka je určená především ženám od 40 let, ale podle potřeby ji lze používat i v mladším věku, například k regeneraci pokožky po zimě, nebo na ruce vystavené působení čisticích prostředků apod.
Granátové jablko je velmi bohaté na vitamíny A, B1, B2, B3, B9, C y E, flavonoidy a taniny (s mimořádným antioxidačním a protizánětlivým účinkem).

Španělské Laboratoře Forenqui - jako první z kosmetických výrobců - vyvinuly novou antioxidační řadu kosmetických produktů, které používají mimořádně příznivých účinků plodů Goji a granátového jablka.

Antioxidační "červená"kosmetika Goji a granátovým jablkem

  • zabraňuje předčasnému vysycháni pleti a zajišťuje dokonalou hydrataci

  • vdechuje nový život unavené, bezvýrazné pleti se známkami stredu

  • aktivně brání vzniku volných radikálů - látek, které způsobují oxidační stres, poškozují buňky kůže a způsobují její stárnutí

  • posiluje buňky kůže

  • stimuluje tvorbu kolagenu

  • s viditelným efektem redukuje tvorbu vrásek 

Všechny produkty Goji - Kustovnice čínské - najdete v našem e-shopu.